google-site-verification=NGHfY_p2kaKPs45BrNwgfwpDFTHezHuNZWsNZBw6eVA
top of page
Search
  • Writer's pictureENMT

Augustikuus jõuab Muusikaliteatri lavale Tiit Kikase ja Jaagup Kreemi muusikal “Libahunt”

Updated: Jun 3, 2020

Koroonaviiruse leviku ning eriolukorra tõttu lükkub uude hooaega Disney originaalmuusikal “HIGH SCHOOL MUSICAL: ON STAGE!”, kuid Eesti Noorte Muusikaliteatri lavale jõuab selle aasta augustis Tiit Kikase ja Jaagup Kreemi muusikal “Libahunt”.


“Olime väga kurvad, kui pidime tõdema, et sel aastal jääbki üks muusikalisuvi Türil vahele. Paljude noorte osalejate ning krooniliste muusikalifännide jaoks on see siiski üks suve tippsündmusi. Arutletud ja kaalutud sai üht ning teistpidi, kuid hinge jäi kriipima üks. Kuna riigi poolt on nüüdseks lubatud teatrietendusi korraldada (piiragutega, kuid siiski), siis miks peaksime võtma võimaluse näitlejatelt ning publikult siiski kultuuri teha ja nautida.” Sõnas muusikali “Libahunt” lavastaja ja Eesti Noorte Muusikaliteatri looja ja kunstiline juht Kaarel Orumägi. “Mina arvan, et inimesed tahavad teatrisse minna ja kodust välja saada. Meie omalt poolt teeme kõik võimaliku, et publikul ja näitlejatel oleks etenduste vältel turvaline ning mugav. Koroonaviirus ei pruugi meie hulgast enam kunagi kaduda ning nüüd peame me õppima sellega elama nii kodus, tänaval kui ka teatrisaalis. Kui me suudame üksteist austada, haigena mitte teatrisse tulla ning saalis piisavat distantsi hoida, oleme me kõik ära teeninud ühe mõnusa, energilise, efektse ja kauni teatrietenduse. Kõike seda pakub teile muusikal “Libahunt” augustikuus Türi Kultuurikeskuses”.


Muusikal Libahunt on Tiit Kikase ja Jaagup Kreemi nägemus August Kitzbergi näidendist “Libahunt”, mille versioonidel Eesti kultuuriloos, teatrimaastikul ja kinoekraanil on keeruline järge pidada. Armastus kolme noore ja vägagi erineva inimese vahel, võõra rahva mõistmine ja omaks võtmine ning igatsus millegi kauge, kuid ilusama järele on igikestvad teemad, mille Kitzberg on kaunilt kätkinud eestlaslikult rahuliku loomu ning küllalti koletisliku ja hirmu külvava talvega.

Lavastaja ja kunstnik:

Kaarel Orumägi

Koreograafid:

Marie Loviise Mänd ja

Karl Jakob Bartels

Kostüümikunstnik:

Rebecca Christal Õunap

Grimmiala juht:

Eliise Reimaa

Valguskunstnik:

Karl Vilks

Helirežissöör:

Sulev Liiva

Osades:

Kärt Anton või Kaia-Liisa Kesler, Janet Vavilov, Jaagup Tuisk, Britt-Kahtleen Mere, Tarmo Hints, Hille Savi, Berit Biene, Lisette Taube, Vallo Marten Villipuu, Marie Loviise Mänd, Mark Oja, Richard Sepajõe, Mariann Lukka, Johanna-Elise Kabel, Kristi-Liis Orupõld, Triin Pirso, Simona Victoria Vool, Elis Tallmeister, Maria Helena Seppik, Loora-Eliise Kaarelson, Linda Toom, Johannes Martin Saar, Keijo-Johann Norden, Karl-Mathias Saarse, Hannes Villers, Samuel Koppel, Eghert-Sören Nõmm, Karl Pärloja, Herta Soro, Elis Reis, Maris Ootsing ja Lisandra Leemets


Muusikali “Libahunt” etendused toimuvad Türi Kultuurikeskuses:


12.august kell 19.00

13.august kell 19.00

14.august kell 19.00

15.august kell 19.00

16.august kell 16.00


22.august kell 19.00

23.august kell 16.00

24.august kell 19.00

25.august kell 19.00

26.august kell 19.00


Piletid 15€/10€ (õpilased kuni 16. eluaastat ja pensionärid) müügil Türi kultuurikeskuse kassas alates 1. juulist.

Piletite broneerimine alates 1. juulist Türi Kultuurikeskuse telefonil 3878248 ja meiliaadressil broneerimine.muusikaliteater@gmail.com


NB! Palume veenduda enne etendusele tulemist vabade kohtade olemasolus. Riigis valitseva eriolukorra tõttu on saalis piiratud arv kohti!

944 views0 comments
bottom of page