Mis on Eesti Noorte Muusikaliteater?

Eesti Noorte Muusikaliteater on projektiteater, mille eesmärgiks on pakkuda noortele võimalust end arendada ja tõestada kirkas ja vaheldusrikkas muusikalimaailmas. 

2013. aasta 1. novembril kutsus Eesti Noorte Muusikaliteatri looja Kaarel Orumägi Türi Kultuurikeskusesse kokku oma sõbrad paljudest Eesti paikadest, et tuua lavale Kaari ja Janika Sillamaa lastemuusikal “Lumivalgeke”. Lavastus osutus ülipopulaarseks ning kuna lumepall oli veerema hakanud, sündiski Üle-Eestiline Noorte Muusikaliteater, mis ühendaks Eesti noori, keda huvitab teater, muusika ja tants. Muusikaliteatri hüüdlauseks ja motoks sai "Muusikaliteater ühendab!”, sest juba algselt oli üheks eesmärgiks toreda sõpruskonna ja perekonna loomine teatrilaval. Nii on see tänase päevani!

 

 Teatri kodulava asub Türi Kultuurikeskuses. Koosseisulist truppi teatril ei ole seega iga uue lavastuse osatäitjate leidmiseks korraldatakse prooviesinemised mitmetes Eesti linnades.

5. aasta jooksul on meie lavalaudadelt ja meeskonnast läbi käinud ligi  200 andekat ja töökat noort, kelle hulgast nii mõnedki teevad suuri tegusid teatri ja kontserdilaval, nii Eestis kui ka välismaal. Läbi aegade on Eesti Noorte Muusikaliteatri laval üles astunud vägagi erinevas vanuses noored ja noortemeelsed. Senini on kõige noorem näitleja olnud 6-aastane ning kõige vanem 68-aastane.

 

Alates 2018. aastast kannab teater nime Eesti Noorte Muusikaliteater.

“Tihtilugu jäävad noored oma andekuse ja arenguga üksi, sest neil ei ole kasvulava. Kui ka nende kodulinnade koolid, muusikakoolid ja kultuurikeskused annavad esinemisvõimaluse, ei saa noored end näidata suuremale publikule ning seetõttu jääb nii mõnigi talent avastamata. Eesti Noorte Muusikaliteatri suviseid suurlavastusi käib vaatamas keskmiselt 2000 inimest ning seega on enese näitamise võimalus oluliselt suurem. Noored saavad osaleda teatris kõikides valdkondades nii laval, etendust ettevalmistavas kui ka etendust teenindavas meeskonnas. Oleme eesmärgiks võtnud projektide ajal anda võimalus kõikidele noortele olenemata vanusest, elukohast või majanduslikust olukorrast, pakkudes neile ööbimisvõimalust ning toitlustust kohapeal. Usume, et seetõttu on ka Eesti tulevane muusikalimaastik täis teotahtelisi ja hingestatud muusikalinäitlejaid, tantsijaid, lauljaid, koreograafe, kostüümikunstnike jne. Paljud noored, kes meie teatrisse on tulnud on jätkanud just nendel erialadel ka edaspidi, pidades just aega Eesti Noorte Muusikaliteatris tõukeks enda edasiste unistuste täideviimiseks.” 

Kaarel Orumägi

Eesti Noorte Muusikaliteatri looja ja kunstiline juht

2014

2015/2016

2016

2013

2017

2018

2018/2019

2018

2019

2020

Libahunt_logota.png
hsm%20logo_edited.jpg

2021

Eesti  Noorte Muusikaliteater

+372 56924043

Hariduse 1, Türi, Estonia

©2019