google-site-verification=NGHfY_p2kaKPs45BrNwgfwpDFTHezHuNZWsNZBw6eVA
top of page

"LUMIVALGEKE"

Kaari ja Janika Sillamaa lastemuusikal

Muinasjutt “Lumivalgeke” on vana nagu aeg ise. Kõik tunnevad kuningannat, kes soovis, et tema tütrekesel oleks nahk nii valge kui lumi, huuled nii punased kui veri ja juuksed nii mustad kui eebenipuu. Kuningat, kelle naine suri ning kes peale uue naise võtmist pidi sõjatandrile minema, et oma kuningriiki kaitsta. Lumivalgekest, kes igatses oma ema ja isa ning keda kuninga uus naine ei sallinud. Võõrasema- Kuningannat, kes oma kambrikeses küsis võlupeeglilt: “Peeglike, peeglike seina peal! Kes on kaunim kogu maal?”. Võlupeeglit, kes ei saanud valetada ning tunnistas lumivalgekese kurjast kuningannast kaunimaks. Printsi, kes armus esimeset silmapilgust kõige kaunimasse printsessi. Kütti, kelle kuri kuninganna saatis lumivalgekese südame järele, kuid kelle süda hoopis leebus. Ja muidugi pöialpoisse, kes töötavad kaevanduses ja elavad seitsmekesi muinasjutumaa metsas.

 

Janika Sillamaa muusika ja Kaari Sillamaa laulusõnad ning libreto loovad sellest kaunist muinasjutust aga veelgi kaunima lavateose ja lasevad ka kõige kalgima südamega inimesel tunda end jälle lapsena.

Lavastuse fotode autor: Marge Tuisk

Helilooja: Janika Sillamaa

Libreto ja laulusõnade autor: Kaari Sillamaa

Lavastaja ja kunstnik: Kaarel Orumägi

Kunstnik: Ülle Kuldkepp

Koreograafid: Kee Abel, Kaarel Orumägi ja Loviise Kapper

Lauluõpetajad: Ave Avamere, Siret Heinaste, Hille Savi ja Grete Oolberg

Kostüümikunstnik: Kadrian Possul

Dekoratsioonikunstnik: Edgar Orumägi

Grimmiala juht: Anette Maria Kuklane

Valgustehnik: Meelis Välimäe

Helirežissöör: Siim Tõnisson

OSADES:

Keidi Vatter, Marianna Tuisk, Mait Mikussaar, Kristen Kiis, Andris Avamere, Ave Avamere, Mauri Liiv või Johann Ortin Õun, Erik Mikussaar,  Eva-Brita Simson, Andra Aus, Loora Kaarelson, Mark Oja, Kauro Tafitšuk, Kaido Männi, Marju Anvelt, Petrik Vint, Hanna Selgis, Anett Nõmm, Annika Narits, Brita Puusemp, Christopher Voolaid, Edith Paas, Elis Reis, Erki-Henri Meerbach, Grete Olev, Grete Palling, Helena Meister, Heleni Puusemp, Inger Rätsep, Johanna Põldemaa, Kaia-liisa Kesler, Karolin Piho, Kelly Veskis, Madle Serglov, Maiken-Maarja Viilol, Mariann Tammaru, Marianne Helena Rammo, Maria Palgunov, Marleen Matzstein, Paula Kivimäe, Rauno Feldman, Reliina Kannel, Riin Maide, Sander Aasaväli, Silva Meesak, Stella-Triin Fluss, Triin Pirso, Lisette Taube, Maria Eliisabet Avamere, Kai-Melli Kapten, Helina Viigand, Tuuli Oja, Kristjan Orumägi, Karl-Mathias Saarse ja Kelly Pärle

Esietendus Türi Kultuurikeskuses 24. jaanuaril 2014.

bottom of page